lifestyle

Going to Tibidabo!

Wycieczka na Tibidabo była na naszej liście od kiedy tylko dowiedzieliśmy się, że zamieszkamy w Barcelonie. Co jest takiego niezwykłego na tej szczycie, który góruje nad miastem?

Na Tibidabo wybraliśmy się na początku marca – świeciło piękne słońce i widać już było pierwsze oznaki wiosny 🙂 Co prawda w planie mieliśmy wyjść na górę pieszo, ale wjechanie kolejką okazało się tak łatwe i kuszące, że.. skorzystaliśmy. Mały spacer od końcowej stacji na szczyt dał nam przepiękne widoki na Barcelonę! Tak naprawdę dopiero tam, na górze, zdaliśmy sobie sprawę w jak pięknym miejscu mieszkamy  jak piękne jest to nasze morze. Na szczycie Tibidabo znajduje się stary park rozrywki, który wygląda kosmicznie w zestawieniu z widokami na miasto i morze! Jest tam też kościół z przepięknym wnętrzem. To właśnie z placu przed kościołem roztacza się najlepszy widok na leżące poniżej miasto i morze. Nocą jest podświetlany i widać go praktycznie z każdej części miasta.

Co nas trochę zaskoczyło, to fakt że na górze toczy się normalne życie mieszkańców małego miasteczka 🙂 Są piękne domy i urocze hacjendy, sklepy i lodziarnie. Pewnie to bardzo tłoczne miejsce w lecie z powodu turystów, ale chyba troszkę im zazdrościliśmy przez chwilę – takie widoki na co dzień!


Trip to Tibidabo was on our list since we’ve decided to move to Barcelona! What’s so special about this mountain that tower above the city?

We’ve done our trip to Tibidabo at the start of March – the sun was shining so beautiful and spring slowly was showing her first signs 🙂 It’s so easy to get up there – the train took us from Placa Cataluna almost to the top! We took a small walk to get to the top and the views were amazing: on that moment we realised that we live in a beautiful place. On the top of Tibidabo you will find an old amusement park with best view to Barcelona. It was amazing! Also, there are normal houses, stores and people living regular life 🙂

IMG_8648 IMG_8649 IMG_8654 IMG_8660 IMG_8661 IMG_8674 IMG_8676 IMG_8678 IMG_8686 IMG_8700 IMG_8702 IMG_8704

You Might Also Like

4 komentarze

 • Reply
  Olomanolo.pl
  7 kwietnia 2016 at 23:00

  Przepiękne zdjęcia. Uwielbiam Barcelonę, dlatego oglądanie jej zdjęć to czyta przyjemnośc.

 • Reply
  epepa
  27 kwietnia 2016 at 21:17

  My weszliśmy na Tibidabo pieszo i to była niezła wyprawa! Nie planowaliśmy tego, po prostu chodziliśmy po mieście i nogi same nas poniosły (szliśmy od Drassanes!). Zanim dotarliśmy zdążyło się ściemnić i widok na oświetloną Barcelonę był na prawdę imponujący. Dzięki Tobie mogłam teraz zobaczyć jak miejsce prezentuje się w ciągu dnia 🙂

  • Reply
   Magdalena Mizera
   28 kwietnia 2016 at 17:33

   Naprawdę?!! Toż to kawał drogi 🙂 Ale widoki są przepiękne, na pewno wynagradzają trudy! Ja będę każdemu polecać, bo chyba nigdzie nie widziałam tak zachwycającej panoramy (i ten kolor morza!) 🙂 Pozdrawiam!

  Leave a Reply